Головна → Пенсійна реформа
Пенсійна реформа
9 липня 2003 року Верховна Рада України прийняла два пенсійні закони для того, щоб змінити пенсійну систему України радянського зразка на сучасну трирівневу пенсійну систему. У крайньому разі так пояснювалось прийняття Верховною Радою України обох Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про недержавне пенсійне забезпечення». Протягом наступних десяти років за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) уряд України продовжував працювати над тим, щоб повністю запровадити ці закони. Зараз, у 10-ту річницю їхнього прийняття ми можемо озирнутися назад та поглянути на те, чого вдалося досягнути, та на те, що ще залишилось зробити.
 
 
Президент України своїм Указом №128 від 12 березня 2013 року затвердив Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», яким передбачив подальші дії з пенсійної реформи на поточний рік. Зокрема, передбачено до грудня 2013 року подати до Верховної Ради України два законопроекти:
  • Про запровадження обов’язкових корпоративних пенсійних схем для фінансування дострокових і спеціальних пенсій для особливих категорій професій, пов’язаних з ризиком для життя (пункт 42.3);
  • Про внесення змін до деяких законів України щодо створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування - другого рівня ( пункт 43.1.)

До жовтня 2013 року передбачається здійснити фінансово-економічні розрахунки з метою визначення оптимальної дати для початку перерахування страхових внесків до накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (пункт 43.2). Після визначення цієї дати передбачається подати до Верховної Ради України законопроект, який визначить дату старту в Україні другого рівня пенсійної системи.

 

З 1 жовтня 2011 року набуває чинності Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (№3668-VI), який передбачає зміни умов призначення пенсій у солідарній системі, уточнює положення щодо обов"язкової накопичувальної пенсійної системи (другого рівня) та визначає умови участі недержавних пенсійних фондів на другому рівні.
Закон України від 08.07.2011 № 3668-VI Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи
Огляд Закону України від 08.07.2011 № 3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", підготовлений спеціалістами Проекту USAID "Розвиток фінансового сектору" (FINREP)

 

Президентом України 09.09.2011 року підписаний Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (№6368-VI), що прийнятий Верховною Радою України 08.07.2011 р. у другому читанні та у цілому. 06.09.2011 року Верховною Радою України додатково проголосовані 5 поправок до зазначеного Закону. Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (далі – Закон) передбачає зміни у пенсійному забезпеченні  у солідарній системі, уточнює положення, які стосуються функціонування обов’язкової накопичувальної пенсійної системи – другого рівня системи пенсійного забезпечення та вносить зміни до 22 законів України.
Закон набирає чинності з 01.10.2011 року, крім положень, що стосуються врахування середньої заробітної плати за три останні роки для визначення скоригованої заробітної плати при призначенні пенсії, які набувають чинності з 1 січня 2012 року.

 
<< [Перша] < Попередня 1 2 3 4 5 6 Наступна > [Остання] >>